Lahden Keilahalli | Launeenkatu 5, 15100 Lahti | | Avoinna: ma-to klo 10.00-21.00 (XMeal 11.00-21.00) pe 10.00-22.00 (XMeal 11.00-22.00), la klo 11.00–22.00 (XMeal 11.00-22.00), su 12.00-19.00 (XMeal 12.00-19.00)

20.10.2019

Asfalttiurakointi KK Open + LBT 2 + PariEliminaattori 2. kierros

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

ÖLJYPROFIILI

ASFALTTIURAKOINTI KK OPEN JULISTE

ASFALTTIURAKOINTI KK OPEN TULOKSET

ASFALTTIURAKOINTI TURBO TULOKSET

VETERAANIERÄN 9.10 TULOKSET

VETERAANIERÄN 17.10 TULOKSET

LBT 2

PARIELIMINAATTORI PARIKILPAILUN TULOKSET

PARIELIMINAATTORI HENKILÖKOHTAISET TULOKSET


FINAALIN TULOKSET

B-FINAALIN TULOKSET


FINAALIIN SU 20.10. KLO 14:00

1. Niko Oksanen All Stars Kouvola 1585 (0) (56) (266)

2. Perttu Jussila TKK Tampere 1538 (0) (53) (270)

3. Tomas Käyhkö Mainarit Varkaus 1495 (0) (50) (217)

4. Osku Haakana Bay Lahti 1477(120) (44) (300)

5. Jesse Kallio TPS Turku 1462 (0) (51) (215)

6. Jarno Lahti TKK Tampere 1460 (24) (47) (211)

7. Samuli Tiainen Siniset Riihimäki 1439 (0) (51) (248)

8. Jarmo Ahokas Bay Lahti 1428 (0) (46) (223)

9. Niko Liukkonen Valtti Lahti 1418 (0) (45) (223)

10. Sulo Hietala Bay Lahti 1413 (72) (41) (207)

11. Juuso Rikkola TPS Turku 1399 (0) (45) (232)

12. Juhani Kapulainen Bay Lahti 1395(162) (32) (206)

13. Luukas Väänänen Joe's Gold Joensuu 1382 (96) (39) (277)

14. Jesse Ahokas Bay Lahti 1372 (6) (44) (213)

15. Jouni Helminen SBF Lahti 1360 (0) (42) (244)

16. Mika Oksanen All Stars Kouvola 1360 (42) (46) (214)

17. Alex Rämänen Valtti Lahti 1359(108) (37) (173)

18. Pertti Salminen Bay Lahti 1354 (66) (38) (197)

19. Jesse Launia Valtti Lahti 1353 (12) (46) (263)


PARAS JUNIORI:

Atte Broms TKK Tampere 1323 (66) (36) (184)


VETERAANIERISTÄ

Hannu Meriranta KV-Lahti Lahti 1379(162) (29) (190)

Hannu Jääskeläinen Valtti Lahti 1331(108) (36) (167)

Seppo Korhonen Bay Lahti 1310(192) (23) (192)

Ismo Saarinen Kopelo Lahti 1261(150) (25) (204)

Maritta Kurki LNK Lahti 1238(150) (20) (156)

Terttu Juntson Bay Lahti 1160(252) (15) (126)


TURBOSTA

Pasi Pöllänen PC 267 247 4 522
Harri Heikkilä Bay 232 237 9 487


B-FINAALIIN TIISTAI 22.10 KLO 19:30

Nina Haavisto Smash Rauma 1334(132) (29) (205)

Antti Kuusela Bay Lahti 1330(114) (38) (211)

Ahti Toiminen OuKei Lahti 1320(144) (34) (174)

Veikko Heininen KK Lahti 1290(132) (30) (176)

Timo Mononen Bay Lahti 1290(132) (29) (223)

Harri Utter Bay Lahti 1276(102) (37) (193)

Kalevi Lehtinen Bay Lahti 1276(132) (26) (199)

Erik Lindfors LoVi Loviisa 1269(228) (19) (193)

Uutisarkisto

25.10.2019

Kilpailujen tiedot ja tulokset löytyvät jatkossa

23.10.2019

LFK:n AVOIN 40-vuotiskisa

20.10.2019

Asfalttiurakointi KK Open + LBT 2 + PariEliminaattori 2. kierros

11.10.2019

Lahden Liittomylly

16.08.2019

QubicaAMF Maailmancup karsinta

24.05.2019

Naisten SM-Kilpailujen finaaliviikonloppu

25.04.2019

Naisten SM-Kilpailut alkavat, viikonloppuisin lounasta

27.03.2019

Huippukeilailua ja lounasta

18.12.2018

Joulun ja uudenvuoden aukioloajat

03.12.2018

Itsenäisyyspäivänäkin keilataan

03.12.2018

Hohtokeilailua 5.12

21.11.2018

Black Friday Hohtokeilailu Tarjous

05.10.2018

Viikonloppuna tarjolla huippukeilailua ja lounasta

08.09.2018

Perhekeilailu sunnuntait starttaavat

19.08.2018

Kurssitarjontaa aloittelijoille!

07.05.2018

Helatorstain tarjous!

20.03.2018

Biljardin varaaminen netistä ja hinnat

10.03.2018

Ranking-finaali ja lounasta

01.03.2018

Vetovastuu vaihtuu Lahden Keilahallissa

Lahden Keilahalli | Launeenkatu 5, 15100 Lahti | | Avoinna: ma-to klo 10.00-21.00 (XMeal 11.00-21.00) pe 10.00-22.00 (XMeal 11.00-22.00), la klo 11.00–22.00 (XMeal 11.00-22.00), su 12.00-19.00 (XMeal 12.00-19.00)